pedikap

Saç Biti Nasıl Temizlenir?

Kafa derisinde açtığı delikler ile kan emerek yaşayan Pedikulozis Kapitis (baş Biti) yumurta ve kuluçka döneminden sonra yetişkin bir hale gelmektedir. İnsan ve hayvanlar üzerinde bulunan ve seri bir şekilde çoğalan Pedikulozis mutlaka öldürülmesi gerekir. Aynı şekilde çoğalmaması için yumurtaların sirke döneminde iken imhası gerekir.

Saç Biti Çözümü

Baç Biti Nasıl Temizlenir?

Genelde anneler saç diplerini kontrol ederek, elleri ile öldürme yöntemi uygulamaktadır. Bu durum yeterli bir çözüm olmayıp, mutlaka ilaçla, şampuanlarla yapılması gerekir. Normal market şampuanları bu iş için yeterli olmayıp, kesin çözüm için içeriğinde Dimetikon içeren medikal şampuan ve spreyler kullanmak gerekir. Günümüzde saç biti tedavisi 3 grupta ele alınmakta olup, ikisi zaman kaybı ve gereksiz ve bir o kadarda tehlike içermektedir.

Bitkisel Yöntemler: Saç biti tedavisinde kesinlikle zaman ve para kaybı anlamına gelen bitkisel uygulamalar ile boşuna zaman kaybetmeyin.

Zehirli Böcek İlaçları (Önerilmez): En eski yöntemlerden biri ise zehirli böcek ilaçları olup, aslında çok tehlikeli olduğu söylenebilir. Zehirli olması nedeniyle tüm canlıları öldürmekte bu şekilde bitleri de ortadan kaldırmaktadır. Fakat gözden kaçan bir husus var ki böcek ilaçları sirke dediğimiz yumurta dönemindekilere zarar veremez. Kısa bir süre içinde yumurtadan çıkan bitler sorun olmaya devam edecektir. O nedenle kullandığınız ilaç mutlaka hem bitleri hemde sirkeleri öldürücü düzeyde kokusuz, zehirsiz yani tehlikesiz olmalıdır.

Dimetikon İçeren İlaçlar: Öncelikel Dimetikon bir ilaç yada ürün markası olmayıp, bit tedavisi için geliştirilmiş %100 etkili bilimsel maddedir. Bit ilacı üreticileri (başarılı olanlar) ürün içeriklerinde mutlaka Dimetikon ve aynı zamanda Siklometikon içermektedir. Ülkemizde çok yaygın olmayan bu ürünlere yakında bir yenisi Pedikap isimli ürün eklenecektir. Hair Pharma firması tarafından klinik testleri devam eden Pedikap Dimetikon içeren sprey ve şampuandan oluşacağı belirtilmektedir.

Bit Tarağı İle Sonuç Alınamaz
Genelde bir yada bir kaç tane bit vakası görmeye alışkınızdır. Fakat önlem alınmadığında saçlarda yüzlerce binlerce bit problemi olduğunu size söyleyebilirim. Hatta görmek isterseniz aşağıdaki video’ya bakınız. Görüntülerde yer alan kızın annesi bit tarağı ile zaman kaybetmektedir. Üzücü bir durum olduğunu göreceksiniz.

Pedikap Bit Öldürücü Sprey & Bit Kovucu Şampuan
Tedavi aslında iki aşamalı olmalıdır. Pekikap isimli ürün bunu tam anlamı ile gerçekleştirmektedir. Hair Pharma tarafından geliştirilmiş olan Pedikap bit ilacı sprey ile öldürücü etki ederken şampuan ise kokusu ile kovucu etki etmektedir. Bit kovucu şampuan amacı sağlıklı insanlara bitlerin bulaşmasını önlemektir.

2 Comments

Add a Comment
  1. bu yazilarin hepsini yaptim ama ilaci narden bulabilirim turkmenistandada bulabilirmiyim acaba? isirgan otu nedir burada boyle bisey yok gi limon sirkesiylede bit kaybolabilirmi lutfan bana 1 cozum yollayyn bittlenime 3 ,4gun oldu

    1. internetten sipariş verebilirsiniz. http://www.satis.hairpharma@com.tr sitesinden alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Biti Tedavisi - Saç Biti © 2017